Pomidorowa.Poniedziałek


Dzięki bardzo tym wszystkim, którym chciało się gadać ze mną o zupie na fejsie.  Zgłodniałam i w związku z tym, otwieram sezon. Będziemy jeść. Zimno się zrobiło, dziś musiałam zamknąć moje polowe biuro. Wiało po nogach  i suchymi liśćmi  (liściami?)w twarz, a  od czasu do czasu nawet kapało na łeb. Nic przyjemnego, jednym słowem. Panowie pracujący przy remoncie mojej fabryki obserwowali mnie z pewną podejrzliwością i chyba też trochę z sympatią (taką wiecie, jaką ma się dla ludzi z wierzchu lekko jebniętych), czułam się jednak mimo wszystko niewyjściowo. Zwinęłam żagle. Tylko nie mówcie nikomu- to trochę nielegalne. Jak wagary. Bad girl.
Sezon na pomidory będzie się powoli kończył, więc korzystajcie, bo potem przyjdzie Wam jeść  te bladoczerwone trociny o smaku podobnym zupełnie do niczego. Pozostanie tylko krwawa marry, co też nie jest najgorszą opcją, jakby się zastanowić.
Zupe jak się robi każdy wie, nie zamierzam Was tego uczyć, bo się jeszcze ktoś obrazi i pomyśli, że go biorę za debila.
Polecam taką z prawdziwych pomidorów, póki czas. Ja gotuję je w małej ilości rosołu ( z niedzieli of course, w końcu w Polsce jesteśmy).Wody sukcesywnie dolewam, solę, pieprzę i miksuję.
Jestem hardcorem, więc daje śmietanę i makaron. Świeże pomidory są mniej intensywne niż koncentrat, więc jeśli czuję, że jest mało pomidorowe, dodaję soku albo przecieru. Jakoś w kwestii pomidorowej  tradycyjnie wybieram makaron, ale można co tam się chce.
A wiecie co wyczytałam? Magazyn „Mens Health” opublikował parę lat temu badania, z których wynika, że zupa pomidorowa (między innymi) bardzo dobrze wpływa na męskie libido, bo zwiększa przepływ krwi w męskich narządach...Hm. Nie wiem jak oni to zbadali i nie chcę wiedzieć.Wydawałoby się, że taka zupa zwykła, nie? A tu patrzcie państwo, jakie zberezieństwa na wierzch wyłażą, proszę. Myślicie, że to właśnie dlatego pomidorowa jest ulubioną zupą kobiet? Może tak być, czyż nie, drogie panie? 


   O, i proszę - pomidorowa, przynajmniej dobra:


Komentarze

Anonimowy pisze…
Wygląda rewelacyjnie ,taki bardzej krem chyba .A dlaczego ulubiona ? bo sie ją robi dosc szybko serdeńko.
Magda pisze…
No faktycznie - ekspresikiem :)

Popularne posty