najedzeni fest.


Jakie to piękne, że krakowianie są tak ciekawi smaku, prawdziwego jedzenia, slow foodu, próbowania nowych rzeczy.Ale jakie to straszne, że jest ich tak barrrrrdzo wielu w jednym miejscu! Forum Przestrzenie jest co prawda ogromne, ale jak się okazuje, wciąż za małe. Tu mnie pchnęli, tam dźgnęli łokciem,jakaś pani powiedziała: "ja tu stałam,wont!" (chociaż ja to akurat, mam wrażenie nie stałam nigdzie, po prostu tłum mnie poniósł) jakieś dziecko wzięło mnie za swoją matkę i objęło rękami moją nogę unieruchamijąc mnie w pozycji między schodkiem a podłożem, ktoś strzelił mi fote z lampą prosto w twarz, no i niestety- po 15 minutach miałam dość.
Kusiły mnie oscypki, bundze, samosy, węgierska paprykowa i tarta z figami.Nie potrafię się pchać, rozpychać, wykłócać o miejsce w kolejce, walczyć o ostatni kawałek placka. Nie nadaję się po prostu do życia, jak widzę taki tłum w jednym wiejscu zawijam manele i spierdalam.Być  może omija mnie dużo fajnego, ale w takich momentach oddam każdą zupę za odzyskanie osobistej przestrzeni...
Swoją drogą, na moje oko 50 procent odwiedzających dzisiejsze Najedzeni Fest to młodociani hipsterzy lansujący się w kapelutkach z Fritz Colą w małych rączkach z czarnymi paznokietkami. Co przyszli, żeby zameldować się na fejsiku.No ale taka już chyba tego miejsca specyfika.
Moim mistrzem dnia dzisiejszego jest pies Racuch,  który tłum znosił z buddyjskim spokojem- dawał się głaskać, tarmosić i znosił wysokotonowe "ojeeeejjjuuuu, jaaaaki słoooodki", ale miał w tym cel- zbierał hajs na szamanko dla ziomali.No był słodki, przyznaję.
Ale! Bardzo, bardzo fajne było to, że rowerów było na parkingu znacznie więcej niż samochodów! Także, moi drodzy, w jesiennej edycji Najedzonych pojawię się po drugiej stronie barykady i obiecuję, że moja tarta z lemon curd nie będzie kosztowała 10 zł za trójkącik ;) 

Poza wszytskim, niedziela nad Wisłą jest ok, nawet w tym śmierdzącym mieście.

Komentarze

Anonimowy pisze…
zawsze można się wyprowadzić gdzieś gdzie pachnie kurami i natką pietruszki z ogródka

Popularne posty